Починаємо зберігання насіння ярого ячміню оптом від Гровекс Маркет

Починаємо зберігання насіння ярого ячміню оптом від Гровекс Маркет

Вже безпосередньо з моменту збирання врожаю стартує процес зберігання насіння. В ході транспортування до місця безпосереднього зберігання зерно вже відлежується у вантажівках. Для надійного тривалого зберігання зернових культур в зерносховищах слід провести загальний цикл обробки урожаю: сушіння, очищення, відсортування тощо. Покращення посівних характеристик будь-якого зерна потрібно постійно відслідковувати – за візуальними параметрами зерна, запахом, рівнем вологості тощо. Перш ніж купити ярий ячмінь оптом чи інший подібний варіант, варто більше дізнатися про тонкощі зберігання культури.

Здатність зерна давати якісний та гарний врожай є виключно у випадку наявності здорового насіння, з причини чого матеріал для посіву важливо завжди берегти в належному стані. Насіння травмоване, з паростками, неякісно очищене, з ушкодженнями, погано зберігається, як показує практика.

Починаємо зберігання насіння ярого ячміню оптом

Будь-яке зерно добре зберігається при забезпеченні певної вологості повітря та температури. Ступінь вологості повітря в сховищі, де зберігається зерно, повинна складати не вище 60%. Надійність зберігання зерна безпосередньо залежить від особливостей вологості повітря. Часом трапляється, що зерно збирають у період підвищеної вологості, що дає насінню критичний рівень вологості. У разі підвищення вологості зерна, в ньому можуть протікати різноманітні біохімічні процеси, що ускладнюють його властивості.

Практично будь-яке зерно потребує періодичного огляду на предмет дотримання базових умов зберігання. Якщо на початку процесу зберігання температурні показники всередині гір зерна слід досліджувати кожного дня, то через декілька місяців це можна виконувати значно рідше – всього декілька разів щотижня. Перевірку вологості насіння треба контролювати кожного місяця. Відповідно дослідження цих характеристик можливе за допомогою відповідних пристроїв.

Поради щодо зберігання зернових культур:

  • Абсолютно всі різні сорти слід зберігати окремо.
  • Якомога ближче до сушарок слід зберігати зерно, яке відрізняється порівняно високим рівнем вологості.
  • У випадку, якщо насіння зберігається в певній тарі, вона повинна бути чистою, сухою та без критичних ушкоджень.
  • В будь-якому сховищі повинно бути незмінно завжди максимально сухо та не бути шкідників.
  • Стіни та підлога приміщення зберігання повинні бути без щілин, вікна із змонтованими спеціальними гратами (від гризунів та птахів).
  • Насіння останнього врожаю розміщують на зберігання по культурах, сортах і репродукціях.
  • Будь-яке сховище має обов’язково бути захищеним на випадок пожежі. Це один із найгірших ворогів будь-якого сховища та зерна. Перед початком зберігання зернових культур варто обов’язково проводити дезінфекцію.

Джерело: https://growex.market/products/yariy-yachmin