“Скажи, яку музику ти слухаєш і я скажу хто ти!”
«Скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти!» Правда, якось і сумніватися не доводиться в правоті цих слів. Як кажуть, вони життям перевірені. Музика теж, як і людина, може бути різною! Тож, скажи мені яку музику ти слухаєш, і я скажу тобі хто ти!

Колись, будучи політичним в’язнем, великий Параджанов з в’язниці, де його навмисно тримали в камері з рецидивістами, писав своїй дружині приблизно ось так: «Рідна моя! Я серед людей, для яких слово « Моцарт!» абсолютно нічого не значить, як і моє життя…» Добре, це у в'язниці не знають Моцарта. А ми з вами знаємо? Ми ж не у в'язниці? Згодьтеся, але до хорошого в житті ми самі тягнемося рідко. Це така-собі звичка: жити, як всі. Ми як в'язні в тенетах своєї ліні. Адже рідко трапляється так, що людина витонченої душі проживає своє життя злочинцем. Рідко. Хороша музика - це, свого роду, найкращий імунітет, небесний нектар для серця! І її потрібно слухати!

Ви слухали геніальну лірику Kenny G? Ще ні? Так послухайте його саксофон! Хіба таке може комусь не сподобатися? Кажуть, що геніальність – це праця: цього життя чи попереднього, але дійсно чиясь кропітка праця. Гріх її не цінувати! Але у Кенні такий труд перетворився вже в перманентну внутрішню радість та усмішку добра! Потрібність іншим – хіба це не щастя? Особливо, коли твій диск отримав першу премію по кількості продажів за номінацію Греммі "Інструментальна музика".

Ви тільки уявіть собі: щосекунди, вдень і вночі, цілодобово в усіх куточках нашої планети, в офісах і кімнатах людей різних національностей лунає прекрасна лірика Кенні Джі! Своєю душею він обійняв нас з вами, обійняв весь світ і не відпускає, наповнюючи його любов'ю та добром свого серця! Не впевнений, що хоч якась із релігій світу здатна об'єднати людей всіх націй та всіх релігій разом. А Кенні - може! Присвятивши своєму хоббі все своє життя, Кенні Джі служить нам з вами, як Великий Вчитель чистих почуттів неосяжної лірики та глибокої людяності!

Дійсно - це особистість, якій хочеться вклонитися! І я це роблю завжди у своєму серці, черговий раз виключаючи його музику… Я щасливий, що живу в один час і в одному світі з цією Людиною! Адже можна жити, навіть, в одній кімнаті з іншою людиною, але бути з нею в різних світах... Чи не так?


  • Зверніть, будь ласка, свою увагу на цей вірш мого тата! Він того вартий. Особливо, на останній рядок! Мене завжди вражало його бажання допомогти іншим. Тим більше, що він робить це завждивлучно і глибоко! Ось тільки прочитайте, як автор вірша наділяє музику всіма емоціями, притаманними нам, людям. Та й мова оживає, неначе музика!

МУЗИКУ ПОТРІБНО ВІДЧУВАТИ

Як музикант, скажу вам по секрету:
Є музика для ніг і для паркету.
Народна ж музика – то звукове коріння,
Наш лікар, педагог, відібране насіння.
Потреба у високому мистецтві –
То необхідність кожної людини.
Це почуття у даному контексті,
Мов сила сухаря найкращої хлібини.
Тут сотні видів характеру звучання,
Тут всі резерви людського виховання:

Задумливо, зворушливо, люб’язно,

Розкуто, простодушно і виразно,

Щасливо, задоволено, покірно,

Довірливо, невинно і наївно!

Збентежено, надломлено, мінливо,

Стурбовано, з скорботою, сонливо,

Знесилено, дрімотно, оніміло,

Байдуже, безучасно, скам’яніло!

Галантно, делікатно і природно,

Дотепно, філігранно, благородно,

Украдливо, примхливо, екзотично,

Розбурхано, стихійно, фантастично!

Розгнівано, розлючено, трагічно,

Розмашисто, наповнено, всебічно,

Захоплено, з запалом, полум’яно,

Урочисто, святково, величаво!

Піднесено, натхненно, ґраціозно,

З бравадою, набатно, ґрандіозно,

Чеканно, механічно, фанатично,

Ораторськи, цинічно, деспотично!

Схвильовано, розніжено, грайливо,

Зловісно, драматично, полохливо,

Окрилено, тремтливо і лірично,

Ласкаво, делікатно, поетично!

Молитвенно, покірливо, набожно,

Приречено, відчужено, тривожно,

Зворушливо, сердечно і щасливо,

Замріяно, прозоро і цнотливо!

Дозвольте ще раз нагадати, що музику потрібно вибирати!


Автор статті переконливо рекомендує переглянути фільм "Август Раш" та, з більш давніх кінострічок, "Амадеус" Мілоша Формана !Автор: Володимир Коливай (Volodymyr Kolyvai):

© Анданте, бізнес-майcтерня 1991-2019
При будь-якому використанні матеріалів,
посилання на сайт www.business-trainings.kiev.ua є обов'язковим.
(044) 496-20-76, 496-20-77
Пошта: 04070, Київ-70, а/с №170
Нижній вал, 7-9, центральний вхід, 3 поверх