Злість!
Якось, ідучи на роботу...

Якось, ідучи на роботу, мене шокувала алея зламаних дерев… Це були щойно посаджені молоденькі липки, тут же кимось знівичені... Серед півтора десятка похилених вниз безневинних верхівок, уціліло лише три…

Я думав: «Звідки ж це в нас?». І автоматично пригадалися слова Далай-Лами, які я законспектував під час його публічного виступу в Лондоні в Альберт-Холлі: «Заборонивши всю зброю на землі, люди на ранок придумають її знову. Бо війна живе ось тут, в наших головах!» - сказав тоді він.

А хіба ні? Хіба немає такої ж війни в наших офісах, сім’ях чи в стосунках між колегами? Вона є і на пішохідних переходах, і в магазинах, і в транспорті… І ім’я її – злість. А живе вона не десь там, а в наших головах! Та нам все нормально. Але ж вона, як отрута! Її вселив в наші душі наш власний егоїзм, жага до матеріального успіху будь-якими шляхами. А від цього - і ненависть до всіх інших, тих, хто досягнув хоч трішки більше від нас...

Злість... Як ми навчилися її приховувати! Навіть самі себе вмовляємо, що це ми просто так когось критикуємо. Та ні - це злість! Ось ми зустріли людину іншої релігії - і миттєво злість! Ось біля входу в шикарний магазин підійшов бомж, а в нас роздратування, зневага і прихована злість! Новини по телевізору - і ми вже щось коментуємо. Насправді ж - злість!

Закон взаємопритягання помножує проблеми, а ми все шукаємо їх причини зовні… Злість повністю змінила наше обличчя! Наша міміка, м’яко кажучи, вже давно не притягує до себе добрих людей, бо випромінює напругу, тобто, приховану злість. Скільки дружб, сімей, країн зруйновано через... злість. А ми все ще показуємо пальцем на винуватців наших проблем: на уряд, на колег та керівників, на водія маршрутки чи ще будь-кого, забувши, що злість живе «ось тут, в наших головах!»

Так от, емоцію, яку я так багато раз повторив, ви не побачите ніде на обличчях людей, місяцями подорожуючи по Індії. Там - це соромно, ганебно і нерелігійно. І не важливо: ви говорите з дипломатом чи зі знедоленим - злість ви не знайдете там ніде! Бо люди цінують свою душу більше ніж ми! Ні ваша релігія, ні ваша національність, ні ваш статус не викличе в індусів злість. Вони добрі з середини! Такі ж люди, як ми з вами, але по-справжньому добрі в середині. Тому і щасливі!

Примітка: 2010 року Індія зайняла перше місце серед всіх країн світу в опитуванні "Чи почуваєте ви в своїй країні себе щасливими?"Автор: Володимир Коливай (Volodymyr Kolyvai):

© Анданте, бізнес-майcтерня 1991-2019
При будь-якому використанні матеріалів,
посилання на сайт www.business-trainings.kiev.ua є обов'язковим.
(044) 496-20-76, 496-20-77
Пошта: 04070, Київ-70, а/с №170
Нижній вал, 7-9, центральний вхід, 3 поверх